Rezervasyon: 0(264) 777 2 111

KURUMSAL / COVID-19 PROTOKOLÜ

GENEL ÖNLEMLER

1- Tüm departmanlar için kişisel koruma ekipmanları temin edilmiştir.

2- Otele giriş yapan misafirlerimiz ve personelimiz için ateş ölçümleri düzenli olarak yapılmaktadır.

3- Bütün ortak alanlar ve odalar, Sağlık Bakanlığı onaylı kimyasallarla dezenfekte edilmiştir ve dezenfeksiyon işlemleri her gün düzenli olarak sürdürülmektedir.

4- Otelin gerekli tüm bölgelerine dezenfektan konulmuştur.

5- Otelimiz genel alanları ve Restoranlarında misafir ve Personel için maske takmak mecburidir.

6- Otelimizde kanun gereği Hes kodu uygulaması yapılmakta olup Hes kodu olmayan misafirlerimize konaklama imkanı verilmemektedir.


 
PERSONELİMİZİN EĞİTİM VE ÖNLEM PROTOKOLÜ

1- Personelimizin otel giriş ve çıkışları sırasında ateş ölçümleri yapılmakta ve bu ölçümler raporlanarak, kayıtları tutulmaktadır.

2- Arya Hotel bünyesindeki tüm çalışanlarımıza, COVID-19 pandemi sürecini detaylandıran, hijyen ve dezenfeksiyon kurallarını içeren eğitimler verilmiştir. Düzenli olarak ve güncellenerek bu eğitimler verilmeye devam edilecektir.

3- Çalışanlarımızın ortak alanlarında, sosyal mesafe kuralına uyulmakta, aynı zamanda bu ortak alanlarda sürekli erişebilecekleri noktalarda dezenfektanlar yer almaktadır.

 
ORTAK ALANLARDA HİJYEN VE DEZENFEKSİYON

1-
Asansörlerde sosyal mesafe kuralına uygun olması bakımından en fazla 2 kişi kullanımına izin verilmektedir. Asansörlerde tutunma yerleri ve asansör düğmeleri gibi, el ile temas edilen yerler hergün düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

2- Ortak alanlarda hijyen sağlanması ve bu alanların dezenfeksiyonu, özellikle el temasının bulunduğu yerler, koltuk ve sandalyelerin kolları, lavabo bataryaları, kapı kolları, tırabzanlar, dezenfeksiyonda önceliklidir.

3- El dezenfektanları, ortak alanlarda kolaylıkla erişebileceğiniz noktalarda bulunmakta, düzenli olarak takip edilmektedir.CHECK-IN, CHECK-OUT İŞLEMLERİ

1-
Misafirlerimizin tesislerimize giriş ve çıkışlarında ateş ölçümleri yapılmaktadır.

2- Misafirlerimizden giriş esnasında Turizm Bakanlığı’nın genelgesinde belirtilen COVID – 19  ile ilgili bilgiler alınmaktadır.

3- Tesislerimizde check-in işlemleri sırasında kullanılan kalem, form ve ardından teslim edilen kapı ve havlu kartları önceden dezenfekte edilmiş halde misafirlerimize sunulur.

4- Ödeme sırasında, belli meblağlar için geçerli olmak kaydıyla POS cihazlarımızda temassız ödeme mevcuttur. Bunun dışında POS cihazlarımıza da düzenli olarak dezenfeksiyon yapılmaktadır.
 

KONAKLAMADA HİJYEN VE DEZENFEKSİYON

1-
Temizlik personeli maske ve koruyucu ekipmanlara sahiptir. Her oda için ayrı eldiven ve temizlik bezi kullanır.

2- Odalar en az iki saat havalandırılır.

3- Odalar dezenfektan  içeren kimyasallar ile temizlenir.

4- Tüm oda temizliklerinde ULV  cihazı ile odalar öncelikle dezenfekte edilir. Ortak alanlarda olduğu gibi el temasının yoğun olduğu bölgeler, örneğin kumandalar, çekmece ve kapı kolları, bataryalar ve telefonlar özenle dezenfekte edilmektedir.

5- Buklet malzemeleri her yerleştirmede dezenfekte edilmektedir.

6- Odalarda kullanılan tüm tekstil ürünleri, virüslere karşı önlem alınabilecek derecelerde yıkanır ve misafirlerimizin kullanımına sunulur.

7- Minibar malzemeleri, dezenfekte edildikten sonra raflara yerleştirilir ve güvenli bir şekilde depolanmaktadır.


RESTORAN

1-
Restorantımızda sandalye ve masa düzeni sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yeniden tasarlanmıştır.

2- Restoran girişinde el dezenfeksiyonu için teçhizat bulunmaktadır.

3- Her masada dezenfektan bulunmaktadır.

4- Çatal, bıçak, tabak, bardak gibi tüm restoran ve bar malzemeleri, uygun derecelerde, bulaşık makinesinde yıkanmakta, elde yıkama yapılmamaktadır. Tüm takımlar hijyenik poşet içinde misafir hizmetine sunulmaktadır.